Երևանի պատմական կենտրոնում  իրականացվող եզակի նախագծերից է «Հին Երևան»-ը, որը գտնվում է Հանրապետության հրապարակին հարակից Արամի և Բուզանդ փողոցների միջնամասում։ Նախագծի հիմքում մայրաքաղաքի հին ճարտարապետական տեսքի և մշակութային նշանակության տարածքների պահպանումն է։
Չորս վերգետնյա և չորս ստորգետնյա հարկայնությամբ շենքը գնորդներին հանձնվելու է ինչպես բնակության՝ վերգետնյա երրորդ և չորրորդ հարկերը, այնպես էլ առևտրա-հասարակական նպատակներով։ Վերջին հարկում տեղակայվելու է ապակեպատ բարձրակարգ ռեստորան։
«Հին Երևան» ծրագրի՝ արխիվային նյութերից վերականգնվող շենքը, Ձեզ կտեղափոխի 19-րդ դարի  երևանյան կոլորիտային միջավայր:
Նախկինում այս ոճով է եղել վաճառական Ս․ Հախնազարյանի տունը (1880թ․)։ Երկհարկանի շինությունը հանդիսանում էր նշված ժամանակաշրջանի Երևանի ճարտարապետության տիպիկ օրինակներից, որտեղ եղել են խանութներ և բնակելի տներ։

Среди уникальных проектов, осуществленных в историческом центре Еревана – «Старый Ереван», который находится посреди улиц Арами и Бюзанда, прилегающих к площади Республики. В основе проекта заложен принцип сохранения старого архитектурного облика столицы и сохранение территорий культурного значения.
С четырьмя надземными и четырьмя подземными этажами здание будет сдано покупателям как под жилье (3-й и 4-й этажи), так и для общественно-коммерческих целей. На последнем этаже будет расположен застекленный ресторан высшего класса.
Проект «Старый Ереван» – это здание, которое будет восстановлено при помощи архивных материалов, перенесет вас в колоритную ереванскую среду 19-го века.
Ранее, в таком стиле был дом купца С. Ахназаряна (1880 г.) Двухэтажное здание было одним из самых типичных примеров архитектуры Еревана в тот период, где были магазины и жилые дома.